Monday, February 14, 2011

Jaak Varblane.

Yo piipels!

Sel aastal pidi tulema üks uus film, mis oleks neljandaks osaks üsna tuntud saagale nimega "Kariibi mere piraadid". 3 viimast olid täiesti toredad ja vaadatavad, põnevad, oli ka taolisi hetki, kus sai nautida, kuis üks suure rai peaga inimeselaadne haisev olevus hiiglasliku nuiaga piki kuplit sai või siis kuidas laevad pärast tohutut lahingut Davy Jonesi laekasse peitu paremaid päevi lähevad ootama, et siis kevadel jälle tolm pealt maha pühkida ja pühapäeviti kruiisida. See on üldine mulje. Esimene film oli arusaadav ja sobis hästi nagu pleekinudpunane lips nõukogude ülikonna juurde.

Kuid film ise mind ei huvita, hoopis põnevam karakter on tolle üllitise peategelane Jack Sparrow. Vöib-olla on ehk juhtunud nii, et Te olete töesti juhtunud nägema ükskõik millist neist kolmest filmist ja see on tore, sest siis Te teate, millest kõnelen. Vaadake, too mees, eestikeeles Jaak, on üks igavene imelik ilmaime inimeste isikupärases ja isetehtud ilmas. Varastab. Valetab. Valetab. Vannub ka vahel, aga mitte eriti palju, sest pisikesed lapsed kuuluvad ka fännklubisse. Kahesõnaga, paras pätt.

Mulle jäi ükspäev silma siin polaaralal, et paratamatult tekivad tänavatele vaod autoratastest ja jalakäijal pole kuskil mujal käia kui vaos. Jalg jala ette nagu vahetussamm. Paratamatult nii liikudes ja käsi vehkides tekkis mul seos just Jack Sparrowiga, kelle käimisstiil on pehmeltöeldes ebakindel. Samamoodi on ka vaos käivad inimesed. Kujutage ette, tahate teha hommikust jalutuskäiku moppi meenutava taskukoeraga ja siis näete otse stiilipeolt tulnud kodanikku, kes on täis kui templielevant ja rühib piki auto sisse sõidetud vagu edasi, rummipudel käes, kas siis poe poole vöi koju linade vahele. Maagiliselt manate muige mossitavale ja unesegasele näole, sest see on naljakas. See ongi naljakas. Kvaliteethuumor otse elust. Kahju, et ma ise nii ekstreemset näidet näinud pole.

Tegelikult, kõik ei muiga. Autojuhid mitte, need ainult kiruvad, et miks tüüp käib tee peal, kuigi JackSparrow-vagu on parim, mis too kännuämblik teha saab.

No comments:

Post a Comment